“Teologia ciała. Dialog. Przywództwo” – seminaria wokół myśli Jana Pawła II

Miejsce: Centrum Myśli Jana Pawła II
Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II
Termin zapisów mija 14 października

Centrum Myśli Jana Pawła zaprasza na roczny cykl trzech seminariów poświęconych dialogowi, teologii ciała i przywództwu w myśli Jana Pawła II.

Zapisy do 14 października:

  • Przywództwo (zapisy w II semestrze akademickim)

Seminaria są organizowane w ramach wieloletniego programu Centrum o nazwie Karol Wojtyła Fellowship (KWF), w czasie którego analizowane są ważne współczesne problemy, rozpatrywane z perspektywy myśli Karola Wojtyły / Jana Pawła II.

Każdy z trzech części cyklu będzie składał się z ośmiu spotkań oraz czterech wykładów specjalnych. Można uczestniczyć w jednym wybranym cyklu.

Uczestnicy seminarium zapoznają się w czasie jego trwania z teologią ciała Jana Pawła II i stojącym u jej podstaw personalizmem, zostaną też wprowadzeni w tematykę dialogu i przywództwa. W czasie spotkań analizowane będą teksty źródłowe, odbędą się specjalistyczne wykłady, a całość zwieńczą warsztaty.

Zajęcia będą odbywać się w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II. Do udziału zaproszona jest szczególnie młodzież licealna, studenci, doktoranci a także wszyscy zainteresowani prezentowaną tematyką.

Na seminarium obowiązują zapisy. Udział w seminarium jest bezpłatny. Zajęcia kończą się uzyskaniem certyfikatu uczestnictwa.