Święta z Ubogimi

Parafia: Warszawa. Św. Barbary
Wspólnota: Wspólnota Sant’Egidio
Wspólnota Sant'Egidio spodziewa się około tysiąca gości – osób bezdomnych, starszych i samotnych, mieszkańców DPS-u, ubogich rodzin, migrantów i uchodźców. I już teraz zaprasza wolontariuszy do współpracy i wsparcia tej inicjatywy

Mamy nadzieję – piszą członkowie Wspólnoty Sant’Egidio – że – choć w ograniczonym stopniu – uda nam się w tym roku zasiąść z naszymi ubogimi przyjaciółmi do świątecznego stołu.  Że dla wszystkich będzie kilkudaniowy obiad, świąteczne podarunki, życzenia i łakocie. Że i w reżimie sanitarnym da się okazać bliskość, ciepło i życzliwość.
MAMY NADZIEJĘ, że i tym razem możemy liczyć na Wasze wsparcie. W żadnym domu nie ma Bożego Narodzenia bez świątecznych potraw. Podobnie jak w ubiegłym roku, prowadzimy więc zbiórkę na zakup obiadów i przygotowanie paczek z żywnością dla osób ubogich. Znajdziecie ją pod linkiem:
👉 https://pomagam.pl/swieta-2021 🎅

Ale oprócz talerzy musimy napełnić też worek Świętego Mikołaja. Potrzebujemy rzeczy, które – zwłaszcza zimą – szczególnie przydadzą się osobom w kryzysie bezdomności. Zbieramy ciepłe buty, śpiwory, kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki, termosy, kosmetyki, słodycze, a także fundusze na zakup tego typu upominków.

A zatem jeśli w te Święta chcesz ugościć kogoś, kto naprawdę tego potrzebuje, to:
🍽 KUP ŚWIĄTECZNY OBIAD lub upiecz ciasto
🎅 PRZYGOTUJ PREZENT
💫 ZRÓB DEKORACJĘ
🚙 WESPRZYJ LOGISTYKĘ
🎼 ZAŚPIEWAJ LUB ZAGRAJ
💰 WPŁAĆ CEGIEŁKĘ
🏠 POMÓŻ 25 GRUDNIA

Wszyscy chętni do działania mogą się zgłaszać przez formularz na stronie:
👉 https://www.santegidio.pl/swieta-z-ubogimi
lub mailowo pod adresem
👉 santegidio.waw@gmail.com.