Msza w intencji małżeństw mających trudności w poczęciu dziecka

Parafia: Warszawa. NMP Matki Miłosierdzia
Wspólnota: Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa
Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa zaprasza w każdą II niedzielę miesiąca na godz. 16.00 do Kaplicy bł. Jerzego Matulewicza w kościele NMP Matki Miłosierdzia na Stegnach w Warszawie na Mszę św. w intencji małżeństw mających trudności w poczęciu dziecka.

Małżeństwa borykające się z trudnościami w poczęciu potomstwa zapraszają na Eucharystię, o godz. 16.00 do kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

Od godziny 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. spotkanie przy herbacie.

W lutym gościem będzie dr n. med. Katarzyna Jankowska, specjalista chorób wewnętrznych, endokrynologii, andrologii klinicznej EAA, NFP MC.

Temat spotkania: (nie)Płodność męska.

 

Strona internetowa Duszpasterstwa: www.pragniemypotomstwa.pl

 

Początki Duszpasterstwa Małżeństw Pragnących Potomstwa sięgają stycznia 2008 roku, kiedy to po raz pierwszy w Polsce w kościele Matki Bożej z Lourdes w Warszawie została odprawiona Msza św. w intencji małżeństw mających trudności z poczęciem dziecka.

W miarę rozwoju Duszpasterstwa, pary uczestniczące w Mszach św. i spotkaniach przechodziły od poczucia zranienia, odrzucenia, niezrozumienia do wewnętrznego ukojenia, otwartości na Boga i Jego plan, a w konsekwencji – odnalezienia swojej własnej drogi. Czasem jest to rodzicielstwo biologiczne, czasem adopcyjne, a czasem odkrycie wartości życia we dwoje. Wszystkich łączy jedno – pragnienie spełnienia w życiu i wiara, że miłujący Bóg odpowie na to pragnienie w najlepszy dla każdego sposób. Duszpasterstwo działa z myślą o wszystkich małżeństwach borykających się z trudnościami w staraniach o potomstwo i gromadzi właśnie takie małżeństwa, w czasie, gdy tego potrzebują.

Więcej informacji na stronie http://www.pragniemypotomstwa.pl/ lub Facebooku