Msza w 55. rocznicę śmierci ks. Aleksandra Fedorowicza

Parafia: Izabelin. Św. Franciszka z Asyżu
Parafianie z Izabelina zapraszają na modlitwę w 55. rocznicę śmierci swojego dawnego proboszcza. Od lat modlą się w intencji jego beatyfikacji przekonani o jego świętości

Msza św. w intencji beatyfikacji ks. Aleksandra Fedorowicza zostanie odprawiona w sobotę 15 lipca br. w parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie o godz. 18:00. Po Mszy wierni wraz z posługującymi w parafii księżmi udadzą się na cmentarz, by wspólnie modlić się przy grobie pierwszego proboszcza. Zachęcają też do wspólnej modlitwy

Ks. Aleksander Fedorowicz – pierwszy proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu oraz duchowy opiekun dzieła jakim jest Fundacja im. Księdza Aleksandra Fedorowicza „Przyjaciele Alego” – zmarł w opinii świętości 15 lipca 1965 r.

W latach 1945-1952 był kapelanem i wychowawcą niewidomej młodzieży w Laskach pod Warszawą. W 1951 został pierwszym proboszczem erygowanej przez Prymasa Stefana Wyszyńskiego parafii w Izabelinie, na placówce tej pozostał do końca życia.

W ciągu roku wybudował kościół, którego patronem jest św. Franciszek z Asyżu, ale parafianie zapamiętali go przede wszystkim jako kochającego duszpasterza, ubogiego i pokornego, który służył im z bezgranicznym oddaniem. Zmarł w opinii świętości 15 lipca 1965 r. na raka, dokładnie w 14. rocznicę erygowania parafii.