Msza św. z nabożeństwem do św. Michała Archanioła

Parafia: Warszawa. Matki Bożej Królowej Pokoju
W każdy poniedziałek o godz. 18:00 odprawiana jest Msza św. z nabożeństwem do św. Michała Archanioła.

Drodzy Parafianie,

W dzisiejszych czasach potrzeba orędowników z nieba, potrzeba, by Boży Archanioł wszedł między lud, by spotkać strapionych – aby ich pocieszyć, wątpiących – aby ich umocnić i rozpaczających – aby napełnić ich nową nadzieją, aby światło wielkiej nadziei, które emanuje od św. Michała zstąpiło do naszych serc. Trzeba by św. Michał Archanioł, ten Generał Boga, wyciągnął swój zwycięski miecz, zmuszając do ucieczki złego ducha, który zagraża ludzkości.

Po każdej Mszy Świętej w naszym kościele odmawiamy modlitwę do Boga za wstawiennictwem św. Michała i błagamy, aby zło zostało pokonane za pośrednictwem Księcia Niebieskiego, aby zachował, bronił i strzegł Kościoła powszechnego.

Teraz jest z nami – dzięki ofiarności naszych Parafian „Rodzina Rodzinom naszej Parafii A.D. 2020” – piękna figura św. Michała Archanioła z Gargano w Italii. Figurę Bożego Ministra – wierną kopię tej, która przez wieki przyciąga  i pociesza ze swego „mistycznego ukrycia” tysiące pielgrzymów, pobłogosławiliśmy w naszym kościele 3 maja 2020 roku, w Święto Królowej Polski, na Mszy Świętej o godzinie 12.00.

Niech św. Michał, w znaku tej figury, broni rodzin naszej parafii i każdego z nas. Klękajmy przed św. Michałem, aby doznać pocieszenia, odnaleźć wiarę i nadzieję oraz pewność, że Bóg naprawdę istnieje i bezgranicznie nas kocha, i przez Bożego Posłańca strzeże nas od zła.

ks. Jan Ujma, proboszcz parafii