Adoracja w ciszy w intencji owoców beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście
W archikatedrze warszawskiej przed Najświętszym Sakramentem będą się modlić kapłani pracujący w Warszawie. W takiej formie będą przygotowywali się duchowo do wyniesienia na ołtarze Prymasa Tysiąclecia

Adoracje będą odbywały się w każdy czwartek marca w trzech wyznaczonych kościołach: w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie – gdzie spoczywają doczesne szczątki przyszłego błogosławionego – oraz w dwóch kościołach poza Warszawą: w kościele św. Anny w Grodzisku Mazowieckim i kościele św. Mikołaja w Grójcu.

W archikatedrze adoracja rozpoczynać się będzie o godz. 21.00, natomiast w kościołach w Grodzisku i Grójcu o godz. 20.00. – Księża będą modlić się o owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, także w duchu wdzięczności za otrzymane z jego rąk święcenia kapłańskie. Starsze pokolenie otrzymało je z rąk kard. Wyszyńskiego, młodsze przez posługę jego następców – mówi ks. Tadeusz Sowa, moderator wydziałów duszpasterskich warszawskiej kurii.

Zapowiada też, że w czasie wieczornej modlitwy księży, archikatedra i dwa pozostałe kościoły będą otwarte, dlatego na adorację przed Najświętszym Sakramentem mogą przyjść również wierni świeccy. – Będziemy modlić się również w bieżących, wielkopostnych intencjach, ale przede wszystkim o owoce beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego. Zapraszamy do tej modlitwy! – dodał ks. prałat Sowa.

Terminy adoracji: 5 marca, 12 marca, 19 marca, 26 marca;