28 kwietnia 2021: Msza o owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

Kard. Stefan Wyszyński zostanie beatyfikowany 12 września wspólnie z matką Elżbietą Czacką • Podczas comiesięcznej Mszy o owoce beatyfikacji konferencję na temat "Kard. Wyszyński a matka Czacka" wygłosi ks. dr Andrzej Gałka

W czasie spotkań w stołecznej katedrze, wierni przygotowują się duchowo do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Podczas comiesięcznych mszy mogą wysłuchać homilii-konferencji nawiązującej do życia i posługi kard. Stefana Wyszyńskiego, którą w kwietniu wygłosi ks. dr Andrzej Gałka.

Data cyklicznych spotkań w Archikatedrze Warszawskiej, na którą wybrano 28 dzień miesiąca, nawiązuje do śmierci kard. Wyszyńskiego, 28 maja 1981 roku. Być może w przyszłości, jeśli tak zdecyduje papież, będzie to dzień liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego. Przez wiele lat, co miesiąc 28 dnia, wierni modlili się o beatyfikację kard. Wyszyńskiego, a teraz proszą Boga o jej owoce.

Papież Franciszek wyznaczył nową datę beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Kard. Wyszyński zostanie beatyfikowany wspólnie z s. Różą Marią Czacką 12 września w Warszawie.  “Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o błogosławione owoce beatyfikacji Sług Bożych, kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej” – napisał w komunikacie kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.