Zmarł ks. Jan Sudoł, proboszcz parafii w Kampinosie

W czwartek 12 listopada z powodu zakażenia koronawirusem zmarł ks. Jan Sudoł, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kampinosie • Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 17 listopada o godz. 12:00 w parafii Wniebowzięcia NMP w Kampinosie

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 17 listopada o godz. 12:00 w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kampinosie, po niej nastąpi odprowadzenie Ciała Zmarłego na miejscowy cmentarz parafialny.

Jan Franciszek Sudoł urodził się 23 czerwca 1958 r. w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1984 r. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela z rąk kardynała Józefa Glempa. W tym samym roku kończył studia z teologii w zakresie pedagogiki chrześcijańskiej na Akademickim Studium Teologii Katolickiej.

Ks. Sudoł był wikariuszem w parafiach: Maków (diecezja łowicka), Pruszków-Żbików, św. Jana Kantego na Sadach Żoliborskich, parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pyrach oraz ponownie w par. św. Jana Kantego. Od 2007 r. był proboszczem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kampinosie.

Zmarł 12 listopada 2020 r. z powodu zakażenia koronawirusem.

“Gość Warszawski”/archwwa.pl