Aktualności

Oddali pokłon Dzieciątku. W Warszawie przeszedł najliczniejszy Orszak Trzech Króli

Warszawski Orszak Trzech Króli po raz jedenasty przeszedł przez stolicę, gromadząc ok. 60 tys. osób – najwięcej uczestników spośród tegorocznych 752 radosnych pochodów w Polsce i 22 poza granicami kraju. Wcześniej kard. Kazimierz Nycz w archikatedrze odprawił Mszę świętą, przed którą wręczył 28 świeckim osobom medale „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”.

Msza w uroczystość Objawienia Pańskiego

RETRANSMISJA już dostępna do obejrzenia • Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył 6 stycznia uroczystej Mszy św. z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego • Wzięli w niej udział m.in nagrodzeni medalami “Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej” • Uroczystość zwraca uwagę na misyjność Kościoła – podkreślił metropolita warszawski

Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej. 28 medali dla zaangażowanych świeckich

“Nie wywracajmy tego porządku”. Małżeństwa obchodzące jubileusze otrzymały specjalne błogosławieństwo

W przeddzień święta Świętej Rodziny w Świątyni Opatrzności Bożej ponad 80 małżeństw obchodzących okrągłe jubileusze otrzymało z rąk bp. Rafała Markowskiego specjalne błogosławieństwa metropolity warszawskiego • – Każdy z nas doświadcza kryzysów, ale to nie oznacza, że możemy zabierać rzeczy, zamykać drzwi i rozpoczynać życie na nowo – mówił bp Rafał Markowski w Świątyni Opatrzności Bożej, zachęcając, by nie rezygnować z Bożej wizji małżeństwa i rodziny.