Aktualności

PRZED BEATYFIKACJĄ (7) Wizerunki nowych błogosławionych i wystrój Świątyni Opatrzności Bożej

Podczas Mszy św. beatyfikacyjnej 12 września, tuż po ogłoszeniu papieskiego Listu apostolskiego wpisującego w poczet błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Czacką, w Świątyni Opatrzności Bożej zostaną odsłonięte ich portrety beatyfikacyjne. Tego dnia Świątynia będzie miała świąteczny wystrój

Transmisje online beatyfikacji. Zachęcamy, by je udostępniać

W niedzielę 12 września na kanale YouTube Archidiecezji Warszawskiej będzie można śledzić online transmisję beatyfikacji ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zachęcamy, by link do transmisji udostępniać na portalach internetowych, stronach parafialnych i w mediach społecznościowych.

PRZED BEATYFIKACJĄ (6): Telemosty. Gdzie w Polsce będą telebimy z transmisją beatyfikacji

W uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej w niedzielę 12 września będzie można współuczestniczyć za pośrednictwem telemostów zlokalizowanych w kościołach w całej Polsce. 

W dniu pogrzebu bp. Dusia kuria nieczynna

W związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. bp. Mariana Dusia – biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej w latach 1986-2013 Kuria Metropolitalna Warszawska we wtorek 14 września będzie nieczynna

Biskup Marian Duś spocznie w Świątyni Opatrzności Bożej

Już w niedzielę beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej

“Ojciec wolnych ludzi”. Spotkanie wokół książki o kard. Wyszyńskim w Domu Arcybiskupów Warszawskich

“Zorganizowanie i pracowitość powinny być najważniejszym przesłaniem kardynała Wyszyńskiego dla młodych” – mówił kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski podczas prezentacji książki “Ojciec wolnych ludzi”. W Domu Arcybiskupów Warszawskich zorganizowano spotkanie wokół książki Pawła Zuchniewicza, która w nowej odsłonie ukazała się nakładem Wydawnictwa Stacja7 pod patronatem Archidiecezji Warszawskiej.

Kard. Nycz: Prymasa Tysiąclecia charakteryzowała troska o każdego człowieka

“Kard. Wyszyński może nam służyć jako wzór poprzez swoje zjednoczenie z Bogiem, swoją modlitwę i swoją pracowitość oraz troskę o człowieka. Chciałbym być tak zorganizowanym i potrafić tak pracować jak On. Drugi wymiar to modlitwa. Przy tylu zajęciach jakie miał, potrafił wygospodarować obowiązkowy czas na rozmowę z Panem Bogiem” – mówi kard. Kazimierz Nycz w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną.