„Szepty Pana Boga” – monodram z wierszy ks. Janusza Pasierba

Miejsce: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej
Muzeum Archidiecezji Warszawskiej zaprasza na wyjątkowe spotkanie z duchowością i poezją ks. Janusza Stanisława Pasierba, wybitnego prof. Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie - obecnie UKSW, gdzie kierował Katedrą Historii Sztuki Kościelnej. W tym roku przypada 25 rocznica śmierci tego wybitnego kapłana i poety

Ks. Janusz Stanisław Pasierb to  wybitny historyk i znawca sztuki, poeta, eseista, juror konkursów literackich i plastycznych, wykładowca uczelni krajowych i zagranicznych. Opublikował kilkanaście zbiorów poezji. Przez przyjaciół nazywany „mistrzem życia”.

Podczas spotkania w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej sylwetkę kapłana przedstawi Maria Wilczek, prezes Fundacji im. ks. Janusza Pasierba oraz opiekunka jego spuścizny literackiej. Maciej Gąsiorek, aktor teatru Rampa, zaprezentuje monodram poetycki pt. „Szepty Pana Boga”, na podstawie wierszy ks. Pasierba: o roli poety, funkcji poezji, jej przydatności w życiu, o sztuce, codzienności i przemijaniu, o miłości i relacjach pomiędzy ludźmi oraz pomiędzy ludźmi i Stwórcą.

Wieczór odbędzie się w środę 12 grudnia w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej przy ul. Dziekania 1, o g. 20:00.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie muzeum w godzinach otwarcia lub internetowo >>