Wiadomości

27 sierpnia spotkanie Rady biskupów diecezjalnych

Kwestia LGBT, profanacje obiektów sakralnych, ochrona dzieci i młodzieży, Historia i przyszłość polsko-ukraińskich relacji – to niektóre tematy obrad Rady biskupów diecezjalnych, która spotka się 27 sierpnia na Jasnej Górze. Dzień wcześniej obradować będzie też Rada Stała KEP.

Sandomierz: noworodek w Oknie Życia

Wieczorem 20 sierpnia znaleziono niemowlę w Oknie Życia w siedzibie Caritas Diecezji Sandomierskiej przy ul. Opatowskiej w Sandomierzu. O noworodku poinformowane zostały sygnałem dzwonka Siostry Miłosierdzia, posługujące przy kościele Świętego Ducha.

Biuro prasowe Watykanu o wyroku ws. kard. Pella

Dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni opublikował w środę rano oświadczenie dotyczące odrzucenia apelacji od wyroku sądu na kard. Georga Pella z Australii. Wyraża szacunek dla australijskiego systemu sądownictwa, ale przypomina, że skazany kardynał podkreśla swoją niewinność.

Franciszek ostrzega przed hipokryzją, która niszczy Kościół

Obłuda i hipokryzja są najgorszym wrogiem wspólnoty chrześcijańskiej. Ci, którzy zachowują się w ten sposób, przechodzą przez Kościół jak turysta – mówił w czasie środowej katechezy papież Franciszek. Kontynuował rozważania kolejnej perykopy z Dziejów Apostolskich.

Ordo Iuris opracował przewodnik dla rodziców o ich prawach w szkole

Prawnicy Instytutu Ordo Iuris przygotowali przewodnik „Prawa Rodziców w Szkole” – skrótowy informator zawierający najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi. Można go bezpłatnie pobrać z Internetu.

Kard. Pell skazany na 6 lat więzienia. Apelacja odrzucona

Sędziowie Sądu Najwyższego australijskiego stanu Wiktoria stosunkiem głosów 2-1 odrzucili apelację złożoną przez obrońców kard. Georga Pella, byłego prefekta Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej.

Abp Jurkovič: pielgrzymka Papieża do Japonii wołaniem o pokój

Żyjemy w coraz bardziej niebezpiecznym świecie ponieważ kultura rozbrojenia poniosła porażkę, a wydatki na zbrojenia cały czas rosną. Przypomina o tym abp Ivan Jurkovič, stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Genewie. Watykański dyplomata jest przekonany, że pielgrzymka Papieża Franciszka do Japonii będzie jednym wielkim wołaniem o pokój.

W listopadzie papież poleci do Tajlandii

W listopadzie, tuż przed zapowiedzianą wizytą w Japonii, papież Franciszek ma odbyć oficjalną podróż do Tajlandii – podaje portal Il sismografo. Niebawem Stolica Apostolska ma opublikować komunikat oficjalny na temat tej wizyty, która ma się rozpocząć 20 listopada.

Dentystki z Polski jadą leczyć Wenezuelczyków

Wenezuela walczy od kilku lat z ogromnym kryzysem, a najgorzej jest właśnie w służbie zdrowia. Właśnie dlatego dwie dentystki z Polski wyjeżdżają z misją bezpłatnego leczenia zębów Wenezuelczyków. Misję finansuje Caritas Polska.

Modlitwa o pokój na granicy obu Korei

W strefie zdemilitaryzowanej na granicy Korei Północnej i Południowej wyruszyła w drogę pielgrzymka młodych ludzi w intencji pokoju na świecie i na Półwyspie Koreańskim. W sumie modli się tam 900 osób z 15 krajów.