Aktualności

Miłosierdzie w mediach

Wykład pt. „Miłosierdzie w mediach” ks. prof. Witold Kawecki CSsR wygłosił  18 stycznia w Domu Arcybiskupów Warszawskich podczas spotkania opłatkowego dla dziennikarzy i pracowników mediów.

Kard. Nycz do dziennikarzy: zawsze kierujcie się sumieniem

Wobec wyzwań współczesnego świata, w tym fali uchodźców, Kościół musi okazywać miłosierdzie – powiedział dziś kard. Kazimierz Nycz na spotkaniu z dziennikarzami.

W tym tygodniu w @archwwa

Dziś o 14.00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich (Miodowa 17/19) spotkanie opłatkowe dla dziennikarzy i ludzi mediów. Mamy nadzieję, że się spotkamy! Tymczasem – poniedziałkowy newsletter

Spotkanie opłatkowe dla dziennikarzy

Na początku Nowego Roku chcielibyśmy zaprosić Państwa na doroczne spotkanie opłatkowe środowiska dziennikarzy i pracowników mediów z kardynałem Kazimierzem Nyczem, metropolitą warszawskim. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 18 stycznia o godz. 14.00 w Domu …

W tym tygodniu w @archwwa

Jak zwykle w poniedziałki przesyłamy kalendarium kard. Kazimierza Nycza i rekomendowane wydarzenia w Archidiecezji Warszawskiej.

„Venite adoremus” – Boże Narodzenie w malarstwie, rysunku i grafice

Do 2 lutego można oglądać pierwszą wystawę czasową w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej na Starówce.  Zostały na niej pokazane najstarsze i najciekawsze przedstawienia tematów bożonarodzeniowych – obrazy olejne oraz znakomitej klasy ryciny graficzne.

 

Jubileusz biskupa Mariana Dusia

Jutro przypada 30. rocznica święceń biskupich bp. Mariana Dusia. Z tej okazji, w intencji Jubilata, w uroczystość Objawienia Pańskiego będziemy modlili się pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza podczas Mszy św. w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00, poprzedzającej Orszak Trzech Króli.

W tym tygodniu w @archwwa

Witamy w Nowym Roku! Tym razem uwagę skupiamy na Orszaku Trzech Króli

W tym tygodniu w @archwwa

Oprócz cotygodniowego kalendarium wydarzeń i czynności Arcybiskupa Warszawy, przesyłamy dziś informację o Pasterkach sprawowanych przez biskupów warszawskich